Dzień Latawca 2023

23 września 2023 r. odbyły się zawody latawcowe organizowane w ramach Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej. Jak co roku uczennice i uczniowie naszej szkoły stanęli w szranki bojowe, by walczyć w dwóch kategoriach: najladniejszy latawiec i najwyższy lot. Komisja konkursowa w składzie: dyr. SP w Pustelniku - p. Katarzyna  Olesiewicz, prezes Stowarzyszenia Wspieranie Rozwoju Dziecka - p. Agnieszka Bąkowska, przewodnicząca Rady Rodziców - p. Monika Bąk-Rokicka, nauczyciel techniki - p. Jerzy Sasin oraz proboszcz - ks. Dariusz Dębiński miała twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie latawce zasługiwały na najwyższe noty w kategorii estetycznej. Wysokość lotu zależała już od wiatru, który jak zawsze sprzyjał szczęśliwcom. Po długich obradach i dogrywce wyłoniono zwycięzców, ale na wielkie brawa zasługują wszyscy, którzy tego dnia pojawili się na boisku szkolnym.

Najładniejszy latawiec:

1. Lena Kielczyk kl. IV