47. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka - eliminacje szkolne

Miejski Dom Kultury w  Mińsku Mazowieckim informuje o konkursie recytatorskim "Warszawska Syrenka", szczegóły poniżej w linku: http://mdkmm.pl/warszawska-syrenka/

Eliminacje szkolne odbędą się 28 lutego 2024 r. w bibliotece SP  w Pustelniku.

Rusza 47. edycja Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych województwa mazowieckiego. Istotą Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.

UCZESTNICY KONKURSU - SZKOŁY PODSTAWOWE
KATEGORIE
kategoria 1: klasy I-III
kategoria 2: klasy IV-VI
kategoria 3: klasy VII-VIII
REPERTUAR
Dotyczy wszystkich eliminacji:
Klasy I – III: jeden utwór (wiersz) – tematyka dowolna. Czas trwania indywidualnych prezentacji nie może przekroczyć 1,5 minuty.
Klasy IV-VI i VII-VIII: dwa utwory (dwa wiersze lub jeden wiersz i jeden fragment prozy) – tematyka dowolna. Łączny czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 3 minut.
 Prosimy o wybieranie do prezentacji utworów o cenionej wartości literackiej, które zostały opublikowane w formie książkowej lub w czasopismach literackich.
 Utwory powinny prezentować jak najlepiej możliwości interpretacyjne recytującego. Należy
zwrócić szczególną uwagę, aby wybrane przez recytatora dwa utwory były zróżnicowane w treści i
nastroju.
 Prosimy o unikanie prezentowania utworów zamieszczonych w podręcznikach.